poniedziałek, 3 czerwca 2013

Moje pierwsze krzyżykowe hafty - dla moich dzieci

Kiedyś , gdyby ktoś powiedział mi , że będę miała tyle cierpliwości i zamiłowania do haftu krzyżykowego , wyśmiałabym go .Wtedy to było dla mnie za nudne i szkoda mi było na to czasu . Ale gdy jednak zaczęłam robić te swoje , jeszcze wtedy dosyć krzywe, pierwsze krzyżyki , okazało się , że szybko wpadłam w ten krzyżykowy wir. I chociaż prawie rok wyszywałam do kosza , to jednak dzięki pomocy , szczególnie Ewy S. , te moje hafty były coraz lepsze.

I właśnie te pierwsze , te już bardziej profesjonalne, powstały dla najstarszej córki .  Pamiętam , że jeszcze w starym mieszkaniu przerobiliśmy jadalnię na  pokój dla niej i mąż go wtedy bardzo fajnie pomalował , bardzo artystycznie zresztą , dodając także ciekawe , gipsowe małe motywy dzikich zwierząt i to mnie zainspirowało , żeby dla niej  wyszyć te dwa obrazki


Love & devotion , Lanarte  34871 , 18 x 55cm , zrobione w 2006r.


Maternal instincts , Lanarte 34870 , 18 x 55cm , również  w 2006 r
Dla mojej młodszej córki , która od zawsze mi się kojarzyła z misiami , oczywiście powstała mini kolekcja haftowanych misi.

Bears of duckport ,  Suzy's  Zoo 38 - 201 , zrobione w 2007r.


  A także Lickle  bit  cleaner , DMC  BL O85/54 , zrobione w 2008r

Oraz Lickle bit shy , DMC BL   211/54 , 12 x 17,5cm , również w 2008r.


 


Dla syna z kolei , który wtedy miał 7 lat , powstała kolekcja Antique toys z  Lanarte  , 15 x 15cm , z 2007r ,


Plane , 15597

 


Car , 15598
Locomotive , 15599O kurcze , kiedy to było ....  teraz już dzieci porosły do ogromnych rozmiarów , szczególnie syn , wszystkich w rodzinie już przerósł , a obrazki wyszyte wiele lat temu przez mamę , dalej wiszą w ich pokojach :) .Każdy komentarz czytam z uwagą , miło mi , że masz ochotę podzielić się ze mną swoim zdaniem :) .2 komentarze:

  1. Ania cudowności dla Tych swoich pociech wyszyłaś i wcale nie takie małe :) Ja też mam w planach wyszyć obrazy dla moich synów... Tylko szukam tych odpowiednich.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Akurat jak zobaczylam te zestawy antycznych zabawek, musialam je kupic, zreszta potem wyszylam je jeszcze kolezance, a kiedys chcialabym siostrzencowi sprezentowac taki komplent. Ale wiesz, kupilam kiedys schemat Dmc,cos moze ze statkiem lub samolotem, dla Filipa i wstyd przyznac, nie wyszylam mu nigdy. Musze sie poprawic :)

      Usuń