poniedziałek, 5 września 2016

Layered Card Tutorial - DT La-La Land Crafts

Jeszcze nigdy nie robiłam tutorialu na kartkę warstwową, tak więc po raz pierwszy, chciałam pokazać, jak można bardzo szybko wykonać bardzo prostą i łatwą kartkę. Tutorial ten przygotowałam dla La-La Land Crafts.

Do wykonania potrzebne są : biała podłużna baza na kartkę, 3 różne papiery scrapowe, dwa kwiaty, kawałek taśmy z różami, niepotrzebny już kolczyk, 3 wykrojniki : Two Leaves (set of 2, Flower Elements Border Set (set of 6)Heart Doily,, klej, nożyczki, kostki dystansowe,tusz, kawałek sznurka i ewentualnie biały brokat.


Z jednego papieru wycinamy prostokąt , trochę mniejszy od bazy kartki.Z drugiego wycinamy nieco mniejszy prostokąt, ale z jednej strony drzemy go tak, żeby stopniowo do dołu było go coraz mniej, jakby zaokrąglając go, z tego samego papieru wydarłam najmniejszy kawałek warstwy. Na końcu wycinamy i też drzemy po jednej stronie , większy kawałek papieru od tego najmniejszego, możemy na niego użyć też resztek z obojętnie jakiego papieru, ale o podobnej kolorystyce co pierwsza warstwa.
Wszystkie boki proste postarzamy, np. nożyczkami. Do przyklejania wszystkich warstw używamy kostek dystansowych.
Tak wiec na pierwszą warstwę naklejamy drugą, tą z jednym udartym brzegiem, potem kolejną, ale u góry i po lewej stronie, nieco dalej od brzegu i na końcu najmniejszy udarty papier, przyklejony tak, żeby trzecia warstwa była nieco widoczna.Wzdłuż ostatniej warstwy naklejamy kolczyk, na jego górną część różę, drugą zaś nieco niżej z prawej strony.

Wycinamy teraz 3 serca z Heart Doily, bedziemy używać tylko tą większą część wycinanki, następnie odcinamy z każdego serca mały kawałek z jednej strony, żeby po przyklejeniu pod warstwę nic zbędnego nie wychodziło.

Podkładamy serca pod warstwy, jak widać na zdjęciu. Odcięte kawałki serc możemy również przykleić na lewy bok kartki.
Teraz układamy listki, które wycinamy z Two Leaves (set of 2, Flower Elements Border Set Die (set of 6). Możemy też dodać do kwiatów zawiązane na kokardkę kawałki sznurków. Na dole drugiej warstwy naklejamy kawałek taśmy z różami.
Teraz zaczynamy wyginać papier na brzegach wszystkich warstw, możemy tez w niektórych miejscach trochę go podrzeć. Naklejamy zrobioną już kartkę na bazę. Na końcu oszraniamy nieco kwiaty białym brokatem i gdzieniegdzie na kartce, a także delikatnie tuszujemy brzegi warstw i listki. I kartka już jest gotowa.

10 komentarzy:

 1. Woow, wykorzystanie kolczyków które straciły parę! Genialne!!!! Mój Chłopak zawsze powtarzał, że najłatwiejsze rozwiązania są najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
 2. .... i wyszła super karteczka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny tutorial! Na pewno skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjny!!! Na pewno sprobuje :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna kartka i bardzo ciekawy kurs :)
  Muszę spróbować postarzania papieru we własnych projektach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Udało mi się stworzyć małe co nieco na jego podstawie. Dziękuję za inspirację!
  Zobacz, jak Ci się podoba?
  Zapraszam!
  www.nozyczkirudej.blogspot.com/2016/09/82kartka-w-starym-stylu.html

  OdpowiedzUsuń
 7. O nawet kolczyków używasz - super pomysł wart wypróbowania.

  OdpowiedzUsuń